Головна / Статті / Як вибрати біотуалет, види біотуалетів, переваги

Як вибрати біотуалет, види біотуалетів, переваги

Біотуалет є звичайним туалетом, який ми бачимо в звичайному повсякденному житті, з деякими відмінностями. По-перше, він виконаний з пластику, по-друге, він має контейнер у вигляді відра і є автономним переносним унітазом.

Біотуалети бувають різних видів, вони класифікуються за типами, та використовуються в залежності від бюджету та бажаного комфорту. 

Перший тип – торф’яний біотуалет, на сьогоднішній день вважається абсолютно екологічно чистими, оскільки на жодному зі своїх етапів не використовують хімічні розщеплювачі та реагенти. Як наповнювач такого туалету використовуються тільки натуральні засоби переробки життєдіяльності людини, а саме тирса, торф та інші органічні речовини.

Варто відзначити, що торф потрібно використовувати виключно призначений саме для таких потреб, звичайний не підійде, тому що в його складі не міститься достатня кількість мікроорганізмів для переробки.

Принцип роботи: у міру заповнення формується компост, який можна утилізувати в компостну яму і після повного перегнивання (не менше двох років) його можна використовувати як підживлення для рослин. Бак досягає не менше 100 літрів але не всі моделі мають коліщатка, тому очищення такого туалету варто передбачити заздалегідь. Очищати бак торф’яного туалету слід раз на півроку, або частіше за необхідності.

Другий тип – це портативний біотуалет, є звичайними унітазом з єдиною відмінністю, він не прив’язаний до місця встановлення. Складається з двох частин, верхня та нижня. Верхня частина складається з баку, в якому встановлена ​​помпа, бак з рідиною для зливу відходів та кришка. У нижній частині унітазу розташований ущільнювальний бак для збору відходів із ущільнювальним клапаном, щоб неприємні запахи не поширювалися.  Об’єм таких унітазів варіюється від 12 до 24 літрів. Розщеплення у такому унітазі продуктів життєдіяльності людини відбувається з допомогою хімічних розчинів і реагентів. Реагенти для такого туалету можуть бути декількох типів: біологічні, амонієві та формальдегідні (вкрай небезпечні) 

Третій тип – це електричний компостуючий біотуалет, основою особливістю, є те, що він вимагає обов’язкового підключення до мережі 220V та вентиляції.

Нижній відділ бака розділений на 2 частини, в одну з них (передню) збираються рідкі відходи, в іншу (задню) тверді. Основний принцип такого біотуалету полягає в тому, щоб рідкі відходи не торкалися твердих, при цьому задня частина відкривається тільки під дією тяжкості тіла людини. Рідкі утилізуються в каналізацію або відстійну яму, а тверді висушуються за рахунок компресора і надалі їх можна складати компостну яму. Через кілька років, коли вони перетворюються на добриво, їх використовують для підживлення рослин.

Зміст будь-якого туалету в чистоті це запорука здоров’я Вас та всіх членів сім’ї, тому відкачування туалету в Дніпрі, Запоріжжі та його подальше обслуговування краще довірити професіоналам компанії ЕКОЛОМ.

Який тип краще вибрати, обирати вам самим, все залежить від вашого бюджету та можливостей обслуговування. 

Схожі статті

Швидке замовлення